Hikaye Rehberi

Bir AETHER yazmak çekici görünüyor olabilir, fakat olmaya da bilir. İşte bu durum için size bir Hikaye yazma şansı tanıdık. Hikaye yazmak, çoğu kişiye göre bir AETHER yazmaktan kolaydır.

Bunun sebepleri;

  • Makalede uyulması gereken önemli kurallar
  • Makalede bağlı olunması zorunlu olan bir konu
  • Değişken formatlar arasında özgürlük

gibi şeyler olabilir.

Hikaye yazarken dikkat edilmesi gereken aşırı sıkı kurallar olmasa da; her işte olduğu gibi hikaye yazarken dikkat etmeniz gereken belli başlı kurallar var.

Özgün Olun:

Her şeyden esinlenebilirsiniz, fakat hiçbir şeyi kopyalayamazsınız. Tamamen orijinal olmanız ve daha önce kullanılmamış bir fikir kullanmanız gerekiyor.

Birinci Kişi Anlatım Kullanmayın:

Bu bir kurum dosyası olmasa da; sonuç olarak gizli bir dosya hazırlıyorsunuz ve bunu, sırlarla dolu anormal bir kurum için yapıyorsunuz. Yani hala ciddi olmak zorundasınız. Çocukça bir anlatım kullanmayın.

Diyaloğu Abartmayın:

Bir hikayenin tamamen diyalog olarak geçmesi sorun değil. Fakat bunu yapmanızı önermeyiz. Diyaloglar eğlenceli görünse de işi fazla sadeleştirir ve sıkıcılaştırabilir. Bu yüzden metinlerde tamamen diyaloğa odaklanmamanız ve biraz anlatım veya açıklama yapmanız daha güzel bir makale yazmanızı sağlayabilir.

Konu Dışına Çıkmayın:

AETHER yazmıyor olabilirsiniz; fakat bu öylesine takılabileceğiniz anlamına gelmez. Sadece kurum veya anormal varlıklar üzerine makale yazabilirsiniz. Konudan sapmayın.

Mantıklı Olun:

Burada masal yazmıyorsunuz. Ciddiyeti bozmamaya ve her daim mantıklı bir açıklamaya sahip olmaya dikkat edin.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License