AETHER-080
rating: 0+x

Nesne Sınıfı: NEGATIVE

Anomali Türü: Mekanik Anomali, Bilinçli Anomali

Muhafaza Prosedürleri: AETHER-080, Tesis Epsilon-017 içerisinde bulundan, 11x11x11m (metre)'lik bir muhafaza alanı içerisinde her uzvundan metal Titanyum alaşımlı zincirler ile sabitlenmiş halde muhafaza edilmelidir. Anomali, test haricinde hiçbir koşulda muhafaza alanından çıkarılmayacak veya yine test harici hiçbir koşulda muhafaza alanı içerisine giriş yapılmayacaktır.
AETHER-080, muhafaza alanının 2 aşamalı bir geçite sahiptir. Bu geçitin ilk kapısının bulunduğu koridor alanında, daima 4 5 adet ATF Zeta-04 ("Underwatch") silahlı operatörü bulunacak ve Anomali, 7/24 görevli personel tarafından izlenecektir. herhangi bir sınıflama ihlali durumunda, derhal en kısa sürede tekrardan muhafaza altına alınacaktır.

Açıklama: AETHER-080 kabaca, metal parçaları, pistonlar, yaylar ve hidrolikler benzeri hurda metal parçaların modüler olarak birleştirilmesi ile oluşan, İnsansı yapısal karakteristiklere sahip, bilinçli bir yaşam formu olarak tanımlanır. Kendiliğinden hareket edebilir, saldırabilir ve herhangi bir görme organının bulunmamasına rağmen çevresini algılayabilmektedir.

Boyutu, 9,3m (metre) uzunluğunda ve ağırlığı, 1,5 ton olarak ölçülür. El uzuvları üzerinde, mekanizmalar ile kullanmak üzere değiştirebildiği testere, makas, bir hidrolik pres, çivi tabancası, neşterler ve tornavida benzeri gereçler yer alır. Bedeni üzerinde bulunan parçaların büyük kısmının, herhangi bir işlevi bulunmamaktadır ve beden yapısının tamamlanması için birleştirilmiş olduğu düşünülür.

AETHER-080, İnsanlara karşı son derece agresif, sadistik ve saldırgan tavırlar segrilemektedir. Hedef aldığı insanları yakalamasının sonrasında, el uzvunda bulunan gereçler aracılığı ile oldukça yavaş şekilde öldürerek acı çekmelerini sağlamaya çalıştığı görülmüştür. Saldırıların büyük çoğunluğunda, Bedeni yavaşça parçalara ayırarak öldürmekte ve bedenin hayatını kaybetmesi sonrasında, bedeninin uzuv benzeri parçalarını keserek farklı bölgelerine monte etmektedir. Bu saldırının amacı bilinmemektedir fakat AETHER-080 ile ilgilenen araştırmacıların çıkarımlarına göre, AETHER-080'in saldırıları Anomalinin kendi yapısı ile benzer şekilde bir "hurda sanatı" ile benzerlik taşımaktadır.

Deney Kaydı-01: AETHER-080, kurbanın karın bölgesini yavaşça açması sonrasında, cımbızlar ve neşterlerin kullanımı ile akciğer, karaciğer, kalp ve kalın bağırsak organlarını çıkardı. Sonrasında, sol elinde bulunan hidrolik pres aracılığı ile kafasını ezmesi sonrasında bedenin tamamına çiviler monte etti ve söktüğü organları ezilen kafa bölgesinin içerisine doldurması sonrasına saldırı sonlandı.

Deney Kaydı-02: AETHER-080, kurbanın gözlerini tornavidalar aracılığı ile sökmesi sonrasında, üreme organı bölgesine testere hasarı verdi. Denek, aşırı acıdan kaynalanan kalp krizi ve kan kaybından dolayı hayatını kaybetti. Sonrasında AETHER-080, kurbanın ölü bedeninin tüm uvunlarını kesti ve gözlerini göğüs bölgesine monte edip bedeni etrafına tanımlanamayan semboller kazıması ile saldırıyı sonlandırdı.

Deney Kaydı-03: AETHER-080, kurbanın göğüsünü neşter aracılığı ile yarması sonrasında tırnaklarını söktü ve parmaklarını kesti. Ardından, parmakları kafasında bir "taç" ile benzer olabilecek şekilde monte etti ve kurbanı serbest bıraktı. Fakat, denek kan kaybından dolayı sonraki 3,5 saat içerisinde yaşamını yitirdi.

Ek Belge (Keşif): AETHER-080 Rusya, Sibirya, [ÇKARILDI] bölgesi içerisinde, bir orman üzerinde Kuruluş tarafından görülmüş ve yakalanıp muhafaza altına alınmıştır. Bulunduğu alanın etrafının, kesilen uzuvları bedenin farklı bölgelerine monte edilmesi sonrasında ağaçlar üzerine bağlanan İnsan cesetleri ile dolu olduğu rapor edilmiştir. Operasyon içerisinde, 6 adet askeri personel yaşamını yitirmiştir.

Ek Belge: AEHTER-080'in gerçekleştirdiği ve sebebi tespit edilemeyen muhafaza ihlali sonrasında, kıdemli araştırmacı Dr. Alcatraz'ın talebi üzerine güvenlik önlemleri sıkılaştırılmıştır.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License