AETHER-043
rating: +3+x
English Translation

heykel.jpg

AETHER-043.

Aether:043 Erişim Seviyesi:10/08
Nesne Sınıfı: PASSIVE

Muhafaza Prosedürleri: AETHER-043; mevcut durumundayken muhafaza edilemez ve varlığın korunması ya da gizlenmesi için uygulanan özel işlemler, yetersiz bulunmuştur. AETHER-043'ün, kamudan gizlenmesi adına, varlığın ortaya çıktığı alanlar tespit edilecek, ve AETHER-043'ü gizleyecek şekilde karantina altına alınacaktır.

Açıklama: AETHER-043; yaklaşık 571 (beş yüz yetmiş bir) yaşında olduğu öne sürülen, Antik Yunan tarzında yapılmış, sanatçısı bilinmeyen bir heykelidir. Varlık, henüz kimliği tanımlanamamış olan, 35 (otuz beş) yaşlarında olan bir kadın şeklindedir. AETHER-043, dik duruyorken kabaca 176 (yüz yetmiş altı) santimetre uzunluğundadır. AETHER-043'ün yapımında kullanılmış olan ham madde, günümüz teknolojisi ile tanımlanamayan ve mevcut durumundayken, hiçbir yol ile zedelenmeyen, taş bazlı bir yapı olarak gözlemlenmiştir. AETHER-043'ün fotoğrafı çekilmesi, veya herhangi görüntü kayıt cihazı ile kaydedilmesi durumunda; varlık, alınan görüntülerin tamamında, kameranın olduğu yöne doğru bakıyor olarak görülecektir. AETHER-043; rastgele olduğu varsayılan bazı dönemlerde, farklı yerlerde belirebilmektedir. Varlık, en son bulunduğu alandan kaybolacak ve sonraki 2 (iki) gün içerisinde, eskiden bulunduğu alanlardan tamamen bağımsız olarak nitelendirilen, farklı bir alanda belirecektir. Varlık, genel olarak yerleşimden uzak ve insan nüfusunun, 1.000 kişi ve altındaki sayıda olduğu alanlarda belirirken görülmüştür. Varlık kaybolmadan önce, kamera veya farklı bir kayıt cihazı ile izlenirse; varlık kaybolmadan, yaklaşık 15 (on beş) dakika öncesinde, kayıt cihazında çeşitli parazitlenme ve görüntü kesintisi sorunları oluşacak, ve varlık kaybolmadan yaklaşık 4 (dört) dakika öncesinde ise, kayıt cihazı tamamen kullanılamaz bir durumda olacaktır. AETHER-043'ün kayboluşuna tanık olan kişiler, olay anı ile ilgili tüm bilgi ve anılarını yitirecek, ve AETHER-043'ün kayboluşu ile ilgili tüm bilgilerini kaybedeceklerdir. AETHER-043 kaybolmadan önceki yaklaşık 2 (iki) saat boyunca, AETHER-043'ten kaynaklandığı öne sürülen bazı ağlama ve inleme sesleri duyulacaktır. Sesler, genel olarak anlaşılmaz iniltilerden oluşsa da; aralıklı olarak söylenen, Yunanca olduğu tespit edilen bir takım sözler de kaydedilmiştir.

Bu sesler;
[Yunanca'dan çevrilmiştir.]

  • "Yardım et."
  • "Çok açım."
  • "Gitmek İstiyorum."
  • "Yardım Et."

sözlerinin, tekrarlarından oluşmaktadır. Duyulan diğer seslere ise, herhangi anlam verilememektedir.

Röportaj-043-A:
Açıklama: AETHER-043 ile, Yunanca dilinde iletişim kurma girişimi.
Röportajı Yapan: Dr. Owen
Röportaj Yapılan: AETHER-043
Kayıt:

[KAYIT BAŞLAR]
[Yunanca'dan çevrilmiştir.]
Dr. Owen: Merhaba?
AETHER-043: Yardım et.
Dr. Owen: Beni anlayabiliyor musun?
AETHER-043: Çok açım.
Dr. Owen: Beni anlıyorsan, düzgün bir cevap ver.
AETHER-043: (Anlaşılmaz inlemeler)
Dr. Owen: Ne? Biraz daha yüksek sesle konuş.
AETHER-043: Tek istediğim…
Dr. Owen: Ne istiyorsun?
Cevap yok.
Dr. Owen: Ne istiyorsun?
AETHER-043: Tek istediğim… (Anlaşılmaz inlemeler)
Dr. Owen: Ne istiyorsun?
AETHER-043: Çok açım.
AETHER-043: Yardım et.
AETHER-043: Gitmek istiyorum.
Dr. Owen: Görünüşe göre beni anlamıyor.
AETHER-043: Ağlama sesleri çıkarır.
Dr. Owen: Dur, ağlaması doğal mı?
Dr. Adams: Daha önce hiç ağladığını duymadım, ama dosyasında yazdığını anımsıyorum.
Dr. Owen: Tamam, bunları kaydediyor musunuz?
Dr. Adams: Evet, halen kayıt altındasınız.
Dr. Owen: Güzel, devam edelim.
AETHER-043: Çığlık atar.
Dr. Adams: Bu normal değil, birilerine bildirsek iyi olur.
Dr. Owen: Yo, bunları kaydetmemiz gerek.
Dr. Adams: Öyle olsun, fakat bir sorun çıkacağından eminim.
AETHER-043: (Fısıldayarak) Yardım et.
AETHER-043: (Fısıldayarak) Çok açım.
AETHER-043: (Fısıldayarak) Gitmek istiyorum.
AETHER-043: (Bağırarak) Yardım et!
Dr. Owen: Beni anlıyorsan, sadece bağırmadan konuş.
(Cevap Yok.)
Dr. Owen: Beni anlamıyor musun?
(Cevap Yok.)
Dr. Adams: Dış dünyadan haberi varmış gibi görünmüyor, bana kalırsa kaydı bitirebiliriz.
[KAYIT BİTER]

Röportaj Notu: AETHER-043, dış dünyadan habersiz görünüyor. Kendisi ile iletişime geçme çabalarımıza rağmen, herhangi karşılık verdiğini göremedik. Araştırmanın, sonuçsuz kaldığını söyleyebilirim.

- Dr. Adams


AETHER-043; 1986 yılında, kamu tarafından fark edilmesi ile, kuruluşun dikkatini çekmiştir. Gazetede yayımlanan bir takım haber, sürekli olarak yer değiştiren bir heykeli anlatmaktadır. Varlık, fark edildikten 18 (on sekiz) gün sonrasında; kuruluş tarafından ele geçirilmiş ve incelenmiştir. Fark edilen anormallikler sonucunda; AETHER-043, "anomali" olarak nitelendirilmiştir. AETHER-043 üzerinde yapılan tüm testler, AETHER-043'ün, aktif bir kan akışına ve bir iskelete sahip olduğunu göstermektedir. AETHER-043'ün içerisinde, AETHER-043'ten ayrı bir yaşam formu olmadığı, ve AETHER-043'ün kendi organları olduğu tespit edilmiştir. AETHER-043'e herhangi hasar verme girişiminde bulunulması durumunda; AETHER-043'ün göz ve ağız kısımlarında, net bir şekilde gözlemlenebilir bazı sıvılar salgılanır. Sıvılar, kimyasal açıdan insan kanını andırmakla beraber, eritici ve aşındırıcı bir yapıya sahip oldukları tespit edilmiştir.


Deney-043-A
Deney Açıklaması: X2-3948, yüksek yapılı ve psikolojik geçmişi bilinmeyen, 38 yaşındaki erkek bir denektir. Denekten, AETHER-043'ün üzerine, siyah duvar boyası ile bir çizgi çekmesi istenir.
Kayıt:

[KAYIT BAŞLAR]
X2-3948: Heykeli boyamamı mı istiyonuz?
Dr. Owen: Evet, lütfen oradaki heykelin bir kısmını boya, sonra da herhangi ani hareket yapmadan geri gel.
X2-3948: Tamam lan, kolay iş.
(X2-3948, yavaşça AETHER-043'e yaklaşır, inleme seslerini duyunca; duraksar.)
X2-3948: Bu şeyden bi' sesler geliyo lan!
Dr. Owen: Lütfen sesleri umursama, ve talimatları takip et.
X2-3948: Hay anasını…
(X2-3948, AETHER-043'ün yakınına gider, ve yüzünden başlayarak, karnına kadar uzanan; siyah bir şerit çizer. İşlemleri tamamladıktan sonra, geri çekilir.)
(AETHER-043, yaklaşık 5 (beş) saat boyunca, aynı durumda kalır.)
[KAYIT KESİLİR]
(AETHER-043, Sahara Çölü'nde bulunur, varlığın üzerinde herhangi boya veya boya izi yoktur.)
[KAYIT BİTER]

Deney Notu: AETHER-043 üzerinde yapılan değişiklikler, varlık ortadan kayboluncaya kadar kalıcı oluyor. Varlık yer değiştirirse, eski haline geri dönecektir.

- Dr. Owen


AETHER-043'ün etrafında bulunan kişiler; genel olarak, stres altında ve intihara meyilli olarak görülmüştür. Yapılan araştırmalar sonucunda, AETHER-043'ün 10 metrekarelik çevresinde bulunan kişilerin, bilinçaltına, bazı negatif düşünce ve hisler oluşmasına sebep olduğu görülmüştür. AETHER-043'ün sebep olduğu bu psikolojik durumların uzun süre devam etmesi durumunda, kalıcı olarak psikolojik hasar ve akli denge kaybına sebep olabildiği görülmüştür. Bu negatif etkileri tersine çevirmek için bilinen herhangi mevcut yol yoktur.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License