AETHER-040
rating: 0+x
Bradley_GT_2.jpg

AETHER-040.

Nesne Sınıfı: POSITIVE

İkincil Sınıf: Elektriksel Tehlike

Anomali Türü: Mekanik Anomali, Bilinçli Anomali

Saklama Prosedürleri: AETHER-040, Orta Sibirya Platosunda yer alan Alan Sigma 04 yüzeyine inşa edilen bir garaj içerisinde muhafaza edilmelidir. Alanın içerisinde, en az 1 adet psikoloji uzmanı bulunmalı ve etrafında, minimum 6 adet ATF askeri operatörü yer almalıdır. Anomali, her daim yetkili personel tarafından izlenecektir.

Anomalinin, haftanın belirli günlerinde muhafaza alanından dışarıya çıkmasına izin verilmektedir. Bu durum içerisinde, AETHER-040'ın bulunacağı ortamı sınırlamak amacıyla muhafaza alanının 100x60m etrafına voltajlı teller örülmüştür ve hareket edebileceği maksimum hız sınırı 100km/saat'dir.

Açıklama: AETHER-040 kabaca, krom renginde bir 1969 Bradley GT ile benzerlik taşıyan eski model bir yarış aracı olarak tanımlanır. Dış görünüş olarak, modelinin standart örneklerinden herhangi bir farklılığa sahip değildir fakat, diğer araçların aksine hava soğutmalı dört silindirli boxer motor yerine aracın ön kısmında bulunan bir uranyum misketler ve türbinler aracılığı ile çalışan mini nükleer reaktör aracılığı ile enerji temin etmektedir.

AETHER-040'ın anormal özelliği, kendi bilincine sahip olması ve kendi kendini kontrol edebilmesidir. Örnek olarak Aracın kendi rızası haricinde sürülmesi durumunda, AETHER-040 buna karşılık verebilmekte ve kendini kapatabilmekte veya direksiyonun ters yöne doğru çevirilmesi ile karşı koyabilmektedir. Psikoloji ve zeka testlerinin sonuçları ve yapay zekayı barındırabilecek herhangi bir bilgisayara sahip olmadığı göz önünde bulundurulduğunda, Anomalinin zekasının kesinlikle bir yapay zeka olamayacağı ve yüksek ihtimal ile farkındalık sahibi olduğu kanatına varılmıştır.
AETHER-040'ın ses tonu, 40'lı yaşlarında bir erkeği andırmakta ve sürücü kabininde bulunan bir hoparlör aracılığı ile iletilmektedir. Gerçekleştirilen zeka testlerinin sonuçlarına göre, Anomalinin son derece zeki bir bilince sahip olduğu ortaya çıkmıştır. Örnek olarak, matematik veya satranç gibi testleri %87 oranında başarı ile tamamlamıştır. Ayrıca, Aracın herhangi bir noktasının hasar alması durumunda bunu bir acı olgusu olarak hissedebilmekte ve zaman içerisinde rejenerasyon ile kendini iyileştirebilmektedir.

Eklenti (Keşif): AETHER-040 Polonya, Baranów Şehri içerisinde yer alan terk edilmiş bir oto galeride bulunmuştur. Alan kayıtları gözden geçirildiğinde, ilginç şekilde araca veya otogalerinin kendisine ait bir ize rastlanmamıştır.


[RÖPORTAJ DOSYASI]:

+Bize tam olarak nereden geldiğini söyleyebilirmisin ?

-Bunları tam olarak bende bilmiyorum. Bu konuda size söyleyebileceğim tek şey, oto galeri içerisinde gözlerimi açmam.

+Yani, aniden bilinç kazandığını mı söylüyorsun?

-Evet, öyle de denebilir, çok şey hatırlamıyorum.

+Peki, üreticinin kim veya kimler olduğunu açıklayabilirmisin ?

-Az önce söyledim hatırladığım tek şey, aniden gözlerimi açmam.

+Peki, bu konuyu kapatalım.

+Tam olarak ne zaman bilinç kazandın ?

-Uyandığımda, akşam saatlerinde olduğunu düşünüyorum.

+Bunu not edelim.

+Sana bilinç verenin kim veya ne olduğunu düşünüyorsun ?

-Belki İnsanlar, belki de tanrı. Kim bilir ?

+Dur biraz, tanrıya inanırmısın ?

-Elbette.

+Daha önce, senin türünden bilinçli bir araç gördün mü ?

-Hayır, diğer araçlar ile birlikte olmayı severim ama onların hiçbiri benim gibi değiller. Sanırım, türümün tek örneğiyim.

+Bilgiler için teşekkürler.

[RÖPORTAJ BİTMİŞTİR]

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License