Aether-Anomali-023
rating: +2+x

maxresdefault.png

Anomali-AETHER-023'ün Bulunduğu Mağaraya Giriş.

Aether:023 Erişim Seviyesi:X5
Nesne Sınıfı: OMEGA-ANEPARKIS

Muhafaza Prosedürleri: Anomali-AETHER-023'ğn mağrası sürekli bir şekilde gözlemlenecektir. Mağaranın etrafında Anomali-AETHER-023-1 tarafından gönderilen askerler ve Anomali-AETHER-023-2 örnekleri ile donatılan APAB "CHARLIE-IX" birlikleri bulunacaktır. Mevcut tüm gerekli birimler, Anomali-AETHER-023'ün mağarasının etrafında bulunmaktadır ve anomaliyi etkisiz hale getirmek için gereken her türlü aracı kullanmaya hazırdır, buna; parafizikî teknolojik silahlar, teürjik mühürleme ayinleri, düzinelerce nükleer mayın ve orbital hiperluminal (ışıktan hızlı) nesne fırlatıcıları -Anomali-100'den elde edilmiştir- dahildir.

Prosedür-Athen: Uyanış
Anomali-AETHER-023'ün uyanması durumunda bölgede bulunan 5 adet termo-nükleer savaş başlıkları ateşlenecektir. Bu olayın ardından fünya çapında acil durum uyarıları verilerek halkın en yakın nükleer sığınağa 1 saat içerisinde gitmeleri söylenecektir. Bunu yapamayan kişiler evlerinde en az ışık alan odaya, 14 gün yetecek erzak ile kapanmaları tembihlenecektir. Bu olayınnardından eğer Anomali-AETHER-023 sakinleşmezse Nükleer Kış (60 megatonluk bir hidrojen bombasıdır) ateşlenecektir. Bu olayın ardından 3. protokol olan "Terkediş" protokolü, yani dünya üzerindeki insanların başka bir gezegene yerleştirilmesi protokolü devreye girecektir. Terkediş Kısım 2 ise Dünya'nın iki kutubuna koyulmuş olan 100 megatonluk hidrojen bombaları patlatılacaktır. Bu olsy dünyaya büyük ölçüde zarar verecek ve sonuç olarak Anomali-AETHER-023'ün hapsolmasına sebep olacaktır.

Eğer 1. Protokol başarılı olursa (Tunguska Olayı'nda olduğu gibi) insanların hafızaları temizlenecek ve tarih yenilenmesi (olayların tüm kayıtlarının silinmesi) yapılacaktır.

Açıklama: Anomali-AETHER-023, Türkmenistan'ın Aşkabat ilinde bulunan [VERİ GİZLENDİ] isimli bir mağaraya teürjik yöntemlerle hapsolmuş, Anomali-AETHER-023-1'ler tarafından "Tahum-Erugan" ve Anadolu'da "Aru'kerkesh'kug" ve Orta Doğu'da "Garum Esh-Aitan" olarak adlandırılmış eskatolojik (Parafizikte eskatoloji, anormal özellikleri yokoluşu ve kıyameti simgeleyen varlıklardır) varlıktır. Anomali-AETHER-023'ün gücü ve özellikleri, onun tanınırlık ve ona duyulan korku ile orantılıdır. Bu sebeple Anomali-AETHER-023'e maksimum 1000 kişi erişebilir. Bu sayının üstünde bilinirlik Anomali-AETHER-023'ün anormal özelliklerinin baş göstermesine sebep olacaktır.

Anomali-AETHER-023, yaklaşık olarak 47 metre boyutunda, sıska görünümde bir varlıktır. Kafasının her iki yanında 25 metre boyutunda üçer adet, bir koçunkine benzer boynuzlar bulunmaktadır. Alt çenesi simetrik olarak ikiye ayrılmıştır ve yatay olarak 145, dikey olarak 90 derece açılabilirler. Anomali-AETHER-023'ün bedeni oldukça büyük hasarlara muzdariptir, bunlar; kamburluk, vücudu boyunca farklı yerlerde yara izleri, yakılarak damgalanmış çeşitli teürjik sembol, kaş ve elmacık kemikleri birleşecek şekilde kalın bir metal tel ile dikilmiştir ve burun tamamıyla çıkartılmıştır, ağız hariç tüm yüzü kaplayacak şekilde büyük, düşkapanını andıran bir obje yerleştirilmiştir, göğsünde özellikleri bilinmeyen bir makine bulunmaktadır.

Anomali-AETHER-023, el bileklerinden ve boynundan bilinmeyen bir metal alaşımı kullanılarak yapılmış kelepçeler ve yine aynı alaşımdan zincirler ile mağaraya bağlanmıştır. Bu zincirler aşırı bir şekilde eski ve hasar görmüştür. Topluluk zincirleri yenilemek için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Buna ek olarak da Kurum bazı kırılmaya başlamış olan zincirleri çıkartıp sağlam zincirlerle birleştirdi.

Anomali-AETHER-023'ün farkındalık seviyeleri aşağıdaki gibidir:

0-99 arası: Varlık bir çeşit koma halinde gibidir, ancak bu durumda belirli bir düzene sadık olmayan çeşitli hareketler yapar. Bu hareketler bölgede büyük depremlere sebep olur.
100-499 arası: Bilgiye sahip olan kişiler bilim-kurgu ve korku türündeki eserlere yüksek oranda ilgi gösterir ve söz konusu kişiler genellikle bu çalışmaları yapmak veya diğer kişilerle paylaşmakla ilgilendiklerini ifade ederler. Bunun tanınırlık oranını artırdığına inanılmaktadır.

500-1499 arası: Varlık uyanıklık haline geçer, ancak hareketsiz, bağdaş kurmuş bir şekilde oturur. Bu halde iken genel olarak sakindir ve kolayca iletişim kurabilir.

1500-10000 arası: Varlık gücünün büyük bir çoğunluğunu kullanabilir ve agresif bir duruma geçer. Aynı zamanda büyük ölçüde genişlemiş gerçeklik bükme güçlerine sahiptir ve aynı anda 100 adet bilgiye sahip kişiyi (yazının devamında enfekte birey olarak anılacaktır) kontrol etme yeteneğini gösterir. Enfekte bireyler ancak Anomali-AETHER-023 sakinleştirilmesi ile serbest bırakılabilir.

10000 üzeri enfekte: Varlık, ekstra boyutlu portallar açabilir ve kendi başına anormal nesneler yaratabilir. Enfekte olan tüm bireyler doğrudan varlığın kontrolü altındadır ve enfekte bireylerin hepsi fiziksel olarak değişimlere uğrar. Bu değişimler ek organlar üretmek ve hali hazırda olan organların değişmesi şeklindedir.


images_62.jpeg

Anomali-AETHER-023-1 Örnekleri, Tunguska Olayı Sırasında Bölgeye İlerlemek İçin Hazırlık Yapıyor.

Anomali-AETHER-023-1 yaklaşık 500 nüfuslu bir Türkmen obasıdır. Anomali-AETHER-023-1 örnekleri, yabancılarla paylaşılmayan bilinmeyen bir ritüel aracılığıyla zamanda yolculuk eder. Bunun, bir yurda1 giriş yaparak başladığı ve 3 aylık ile son bulduğu bilinmektedir. Bu olayın ardından yurdun içerisinde bir çeşit "yarık" belirecek ve bu kullanılarak istenen bölgeye anında geçiş sağlanabilecektir. Anomali-AETHER-023-1 kültürü, bölgenin göçebe kabileleriyle aynıdır. Öncelikle yurtlarda yaşarlar ve han tarafından yönetilir. Hepsi, 15. yüzyılda bölgede yaygın olduğuna inanılan aynı eski Türkmen lehçesini konuşmaktadırlar, küçük bir kısmı da klasik Arapça bilgisine sahiptir. Anomali-AETHER-023-1 örnekleri, bazı istisnalar dışında (aşağıda ayrıntılı olarak açıklanmıştır) genellikle geleneksel ve İslami inançların bir birleşimini uygular. Ekonomik olarak Anomali-AETHER-023 örnekleri öncelikle et ve süt ürünleri olmak üzere bazı hayvansal ürünlerin -ki buna deri işçiliği, kemik oymacılığı gibi sanatlar da dahil olmak üzere- satışı, çeşitli elişi hediyelik eşyalar ve benzeri işler ile uğraşır.

Anomali-AETHER-023-1 ilk olarak 19. yüzyılın başında Kurum tarafından Anomali-AETHER-023'ün mağarası içerisine araştırmalar başlandığında bulundu. Çeşitli Kurum üslerine ve Anomali-AETHER-023'ün bulunduğu mağaranın etrafında bulunan kamplara yapılan saldırılar ile keşfedildi. Bu saldırılardan 18 saat sonra isminin [VERİ GİZLENDİ] olduğunu belirten bir Anomali-AETHER-023-1 örneği, Anomali-AETHER-023'ün araştırma bölgesine silahsız bir şekilde yaklaştı, ardından Bölge Yöneticisi ile konuşma isteğinde bulundu. Bölge Yöneticisi, bu konuşmayı kabul etti. Aşağıda konuşmanın bir kaydı bulunmaktadır.

Röportajı Yapan: Dr. Sayyed Ahkum

Röportaj Yapılan: Anomali-AETHER-023-1 örneği (Elçi olarak anılacak).


[KAYIT BAŞLANGICI]
Elçi: Selamün aleyküm, beyim.
Dr. Sayyed Ahkum: Aleyküm selam. Benimle görüşmek için gelmişsin, buyur anlat.
Elçi: (Elçi sessiz kalır bir süre.)
Dr. Sayyed Ahkum: Bak, bu konuşmayı ayarlayabildiğin için bile (elçi sözünü keser)
Elçi: Bakın, beyim. Boyunuzdan büyük işler ile uğraşıyorsunuz. Amacınız vurgulayarak "insanlarınızı" korumak. Ancak buna ihtiyacınız yok. Senelerdir ben ve atalarım zaten /(irkilerek) Tahum-Erughan'ı sizden uzak tuttuk. Ama yaptığınız şey tam olarak bir aptallık!
Dr. Sayyed Ahkum: Lütfen saygılı ol.
Elçi: (iç çeker) Bakın, bir şeyi gerçekten bir yerin içinde hapis edecekseniz, duvarların yapıldığı malzeme bilinmemelidir.
Dr. Sayyed Ahkum: Yani, siz o şeyi "bilinmeyen" bir şekilde oraya hapis ettiniz?
Elçi: (şevinmiş bir şekilde) Aynen öyle, ancak dahası var, biz onu bilinmeyen bir şeye hapsetmedik. Biz onu bilinmeyene sabitledik. (Gülümser.)
Dr. Sayyed Ahkum: Peki bu varlık nedir? Neden kimsenin bilmesini istemiyorsunuz?
Elçi: Hm, bunu açıklamak zor olacak, lakin şunu demeliyim, o şeyi bilen kişiler arttıkça, o şeyin de gücü artıyor. Ve bunun için onun ismini bilmek dahi yeterli. Sürekli olarak güçlenmesini engellemek içindir çabamız beyim.
Dr. Sayyed Ahkum: Anladım. Biraz bu varlık hakkında fikir istiyorum. İznin olursa birkaç sorum olacak.
Elçi: Elimden geldiğince anlatacağım.
Dr. Sayyed Ahkum Devam edin.
Elçi: Bizim varoluşumuzun evvelinde, yine bizimki gibi ancak gerçekliği bizimkine aykırı olan bir evren vardı. Bu evrenin sonu, Tahum-Erughan ve onun takibinde olan dört kişi vardı. Bu beş kişi, ki sırayla [VERİ GİZLENDİ], [VERİ GİZLENDİ], [VERİ GİZLENDİ] ve [VERİ GİZLENDİ] şeklinde adlandırıldılar, kendi canlarını kurtarmak adına bizim evrenimize ayak basmaya çalıştılar, ancak bu dörtlü, beklemedikleri bir sorunla karşılaştı. Hayatta kalan, onlardan daha başka varlıklar vardı. Bu varlıklar, bizim evrenimizi yaratan değil, şekillendirenler. İlkel olan gerçekliği, canlıların kendileri gibi bir sona gelmemesi için, kendileri gibi aşırı varlıklar var olamasın diye şekillendirdiler. Kendilerini bilecek bir ırk oluşturmak adına kendilerine benzeyen bir ırk yarattılar ve ilk ırkı yarattıklarında, bu ırk bizim düşünebileceğimizden çok daha farklı bir türdü. Bir tür kurt gibiydiler, ağızları mürekkep balığı gibiydi ve el olarak kullanıyorlardı bunu. Derilerinden akan bir sıvı, başka bir canlı tarafından solunduğunda o canlının zihnini ferahlatır, konsantrasyonuna yardımcı olur ve en önemlisi çok iyi bir aumaggugagua'ydı2.
Dr. Sayyed Ahkum: Aum, ne?
Elçi: Kusura bakmayın, Siraca bir kelimedir, insanların beyin fonksiyonlarını hızlandıran madde demektir. Siraca'ya da geleceğim birazdan
Dr. Sayyed Ahkum: Oh, peki.
Elçi: Bu ırka isim olarak Siriuslular tarafından çıkardıkları ses yüzünden "Harkuark" denildi. Konuşma dilleri bir çeşit hırlama ve çığlık şeklindeydi. Bu ırk kendi şanlarını bir miras şeklinde evrenin en gelişmiş diğer bir ırkı olan "Sk" dendi. Tekrardan çıkardıkları ses olan "Sk Sk Sk" üzerine isimlendirilen bu ırk ikinci büyük kutsal ırk oldu. Bu ırk kendi kendine evrimleşmiş ve Harkuark tarafından gözlemlenmişlerdi. Bu ırkın üyeleri ışık almayan bir gezegende yaşıyorlardı, fakat bir çeşit "göz" işlevi gören organları vardı. Bu aslında bir gözden öte fotoğraf makinesi gibi anlık resimler alıyordu ve bunu kullanarak diğer kör olan avları bulabiliyorlardı. Vücutları genel olarak bir yaban arısını andırıyordu. Fakat iğne ya da proboskise sahip değillerdi. Ağızları bir goblin köpekbalığı benzeri, teleskopik bir şekildeydi ve kapalıyken bir ağıza sahip değilmiş gibi gözüküyorlardı. Renkleri kırmızı-siyah karışımıydı. Bunu anlatmayı unuttum, lakin Sk'lar, Harkuark'ların büyüsel yaşayışlarının yerine biraz daha bilimselleşmişlerdi. Bizimki ile tamamen alakasız, sadece biyolojik materyaller kullanarak bizim şu anda yaptıklarımızın yüzlerce katı daha iyi makineler yaptılar. Buna ek olarak açıları kullanarak uzay içerisinde, yine aynı açılara solucan delikleri açtılar. Ardından da bu mirası Sirius'a devrettiler. Bitkisel varlıklardı, büyüyü sadece enerji üretmek amaçlı kullanıyorlardı. Bu varlıklar hakkında zaten yakında tekrar öğreneceğiz. Sirius insanları seçti, o zamanlarda mükemmel bir imparatorluk olan insanlığı. Yıldızları, gezegenleri fetheden insanlığı. Ve o zamanlarda olan gezegenimiz "Vennia", yani Venüs'tü.
Dr. Sayyed Ahkum: Bu saçma bir hikaye.
Elçi: (Sakince güler, ardından iç çekerek) Biliyorum. Sorgusuz sualsiz bana inansaydın, sana güvenmezdim. Ama bu uzun yıllar boyunca eski dünyanın çoğunu gizli tuttuk. *Sizlerin* yüzyıllarca arasanız da bilemeyeceğiniz şeyler.
Dr. Sayyed Ahkum: Peki, devam et madem.
Elçi: Devam ediyorum o zaman, insanlık, Dünya'yı bir lav gezegeni olarak görüyordu. Birkaç araştırma gezisi ardından, bazı patlamalar ve farklı yöntemler kullanarak Dünya'yı "Orthit" adlı bir acil durum sığınağı kurdular. Bu sığınak aslında insanlar için bir kaçış noktasından öte, bir yeniden başlangıç noktasıydı. Birkaç yüzyıl sonra Vennia'ya bilinmeyen bir tehlike geldi. Bu varlıklar "hayata sahip bulut" olarak adlandırılabilecek bir türdü. İlginç olan başka bir şey ise bu varlıkların kendi bedenlerinde elektik oluşturabilmeleri, ve bu elektriği bir şekilde düşmana yönlendirebilmeyi becerebilmişlerdi. Ek bir şekilde rüzgarı yönlendirmeyi ve hücrelerinin birbirlerine birleşik olan halini bozarak toz bulutu benzeri bir hale gelmeyi öğrenmişlerdi. Onlar eski evimizi yok ederken, Orthit'te olan insan yerleşkesinin kanıtları ortadan kaldırıldı ve 2 insan, hiçbir teknoloji yanlarında olmadan Orthit'e gönderildi. Fakat birkaç bin yıl sonra, büyük düşman, Orthit'i buldu. Ancak bu sefer, büyük bir savaşın ardından, kurtulduk. onları bir mağaraya tıktık. Ancak son üyeleri, bir destek çağırdı. Ve insanlık adına. Bizi koruması gerek bir topluluk olmalı.
Dr. Sayyed Ahkum: Bu bilgi benim için çok fazla.
Elçi: Seni anlıyorum. Ancak anlatılacak daha çok, hem de çok şey var. Size öğreti kitaplarımızdan birini hediye etmek istiyoruz. Topluluk'la bir bağlantı kurun, çünkü bize yardım etmek istiyorsanız birkaç acınası tüfekten fazlası lazım olacak.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License