AETHER-005
rating: +4+x

SCP-5247.jpg

AETHER-005.

Aether:005 Erişim Seviyesi:10/08
Nesne Sınıfı: PROSTATIS / OMEGA

Muhafaza Prosedürleri: AETHER-005 duvarları 5 (Beş) metre kalınlığında olan ve duvarların malzemesinde [ÇIKARILMIŞ] alaşımı kullanılmış bir odada tutulmalıdır. Toplam 17 (on yedi) metreküpten oluşan bu odadan kaçış halinde 4 (dört) adet acil durum kapısı kilitlenecektir. Bu kapılar titanyum alaşımından yapılma, 3 (üç) metre kalınlığında, arka arkaya 4 (dört) aşamadan oluşan kapılardır. Her aşama 2 (iki) metreden oluşmaktadır ve güvenlik ihlali sırasında sondan başlayarak ilk kapakçığa kadar kapanır ve kilitlenir. İlk bölme aşınmaz maddeden yapılmıştır. Tavandaki küçük boşluklardan içeriye sülfürik asit dökülür. Ardından içerideki hava vakum ile çekilir ve havasız bir alan yaratana kadar bu işlem devam eder. Bu düzenekten de AETHER-005 kaçarsa Sitedeki bütün Silahlı Birimler olay yerine gelmelidir. AETHER-005'in herhangi zayıf yanı bulunana kadar muhafaza prosedürleri sabit kalacaktır. Araştırma görevlilerinin tüm fikirleri dikkate alınacaktır. AETHER-005 ile ilgili araştırmaların yapıldığı odaya sadece X6 Sınıf izni ile girilebilir. Herhangi güvenlik ihlali durumunda, Kod "Overlord"1 protokolü başlar. Geri muhafaza edildiğinde İse Kod "Nova"2 uygulanır.

Kod Hydra: Anomalinin muhafaza işlemleri başarısız olmuştur. X6 Sınıf personellerin nükleer savaş başlıklarını etkinleştirip, kalan personeller eşliğinde savaş sığınaklarına gitmelidir.

Açıklama: AETHER-005, insansı bir varlıktır. AETHER-005, 189 santimetre boyundadır ve yaklaşık 67 kilogram ağırlığındadır. Varlık, normal bir canlıya nazaran oldukça hızlı hareket eder. AETHER-005, genel olarak normal insanlar gibi davranır; etrafındaki canlıları fark edebilir ve tehtidleri hemen algılayabilir. Bilinçli bir varlık olduğu düşünülmektedir. AETHER-005'nin hareketleri sizinkine göre değişiyor hareketleri önceden anlayabiliyor. Silahlı Birimler AETHER-005 üzerinde hiçbir etki sağlayamamaktadır. Roketler, zehirli gazlar, kurşunlar ve daha fazlası AETHER-005'e doğru giden çoğu zarar verici madde, "ışınlama" olarak nitelendirilen yöntemler ile geri püskürtülmektedir. AETHER-005, normal bir insan gibi konuşabilir, hobileri vardır. Nasıl hareket ettiği ve gelecek saldırıları fark edip düşmana püskürttüğü bilinmemektedir.

AETHER-005, Almanya'nın Berlin bölgesinde, deniz seviyesinin 150 metre altında, bir tür mezarı andıran bir çeşit metal altın/bayraklı süslemeli bir tabutun içinde bulunmuştur. AETHER-005'ye büyük olan bu kutunun içinde AETHER-005 ve onun altında altın işlemeli Luger tabanca ve üzerindeki üniformada kan izleri görülmüştür. Ceset, aceleyle "fırlatılmış gibi" yüz üstü durmaktadır. AETHER-005, bir grup dalgıç tarafından polis departmanına ihbar edildiğinde bulunmuştur. Tabut, binlerce yıldır yerin altında olmasına rağmen paslanmamış ve herhangi bir zarara da uğramamıştır. Tabutun üzerinde, mevcut imkanlar ile açılamayacak düzeyde bir kilit bulunmaktadır. Vakıf personelleri açmaya çalışınca tabutun üzerindeki toz bilinmedik bir biçimde kalkmış ve kazınmış bir yazı gözükmüştür. "Saf Kötülüğü Serbest Bırakmak Üzeresin.." yazısından sonra personeller üzerinde deney yapmaya karar vermiştir. AETHER-005'yi , Fakat hiçbiri işe yaramamıştır. Bulunduğu tabutta da muhafaza edilememiştir. Akşam saat 23:00'da tabuttan fısıldama sesleri gelmeye başlayınca görevli personel odayı terk etmiş ve olayı bildirmiştir. Bunun üzerine, odaya giriş yapan gardiyanlar ve üst düzey ajanlar tabutun, normal yerinde durduğunu ve herhangi bir anormallik olmadığını rapor etmiştir. Personel tekrar görev yerine geçince bir takım halüsinasyonlar rapor etmeye başlamıştır kişi, kısa sürede akli dengesini kaybetmiştir. Personel, olay sonrasında silahını kullanarak intihar etmiştir ve bu ana kadar tabuttan nasıl çıktığı bilinmemektedir. Anomali, neredeyse Tesis-017'yi tamamen yok ederken durdurulmuştur; ancak çok yüksek hasara sebep oldu ve birkaç anomalinin ölmesine sebep oldu.

« AETHER-004 | AETHER-005 | AETHER-006 »

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License