AETHER-002
rating: +3+xg

[V5841 Sagitarii (AETHER-002 Eski Tasviri)]

Nesne Sınıfı: OMEGA

Muhafaza Prosedürleri: Olay ufku teleskoplarıyla tek bir merkez üssünde belirli zaman aralıklarıyla izlenmelidir. bulunan radyo ışımaları gönderilen radyo ışını uydusu (AETHER002ASET) ile tespit edilip, test için belgelenmelidir.. yakalanan bulgular diyagrama dökülüp incelenmelidir. NASA, Roskosmos, ESA, JAXA ve IRSO gibi uzay kurumlarından her şekilde gizlenmelidir. bunun dışında bir muhafaza protokolüne ihtiyaç yoktur.

Keşif: İlk başta Event Horizon Telescope bir kara delik bombasının orada olduğunu, dahası orada bir kara delik olduğunu bilmiyordu. ancak gelen radyo ışımaları diyagrama döküldüğünde anormal bir artış olduğu anlaşıldı. Olay ile ilgili Aetherium Kuruluşu devreye girdi ve ana merkezin veri depolamasından V5841 Sagitarii'ye ait tüm belgeler araştırılmak ve halktan gizlemek amacıyla güvenceye alındı.

Açıklama: AETHER-002 kökeni bilinmeyen bir kara deliktir, AETHER-002'nin anormal etkenleri; kaynağı bilinmeyen garip radyo ışımaları günden güne artması sonucunda araştırmacı ve uzay bilimci Dr.████████ kaynağın nasıl ve neden arttığını anlamak için araştırma başlatıldı, cisim en başta bir Dyson küresi olduğu düşünüldü ancak, gezegen sisteminde yörüngeden fırlamayan ancak yakılmış çöl olan gezegende soğumalar ve yıldızında meydana gelen belirsiz ışık süzmeleri yüzünden bir yıldız olmadığı anlaşıldı. araştırmalar sonucu en belirgin sonucun bir kara delik bombası olduğu yönünde.

Kara delik bombasını yapan uygarlığın Kardaşev ölçeğinde TİP 2 bir transhümanist medeniyet olduğu düşünülmektedir. insanlığa bir zararı olmasa da V5841 Sagitarii'nin içindeki radyo ışımaları patladığında gök yüzünde bir kaç dakikalığına aydınlık bir yıldız olarak görülebilir. şu anki araştırmalar medeniyetin enerjiyi kullanmayıp patlayacağı yönünde.

Astronom ████████, bu kütlede bir kara deliğin aynasını 10 metre gibi kalın bir materyalden yapılırsa, devasa bir üst devin ölümünde yaşanan hipernovadan yüzerce kat daha fazla enerji patlaması yayabileceğini
düşünmekte. Eğer bu kara delik patlatılırsa dünyaya hiç bir zararı bulunmayacağı söylenmekte.

Öngörü 1:
Dr.E████, Standart bir hiper novadan yüzlerce kat daha fazla bir enerji patlamasının oluşabileceği ancak, bize görüntüsü ve bulgularının ulaşması 5570 yıl kadar süreceğini düşünmekte.

Öngörü 2:
Dr.Fe███, Aynanın açılarak sınırsız enerjiye yakın bir enerji ile Kardaşev ölçeğinde Tip 3 bir medeniyetin ulaşabileceği enerjiye yakın bir enerjiye ulaşabileceği ve galaksiler arası seyahat edebileceğini düşünmekte.

Öngörü 3:
Dr.T█████, Aynayı bir silah olarak kullanarak yıldızlar arası tespit edilen ilk savaş olabileceğini ön görmekte.

Öngörü 4:
Dr.E████, Kara delikten çıkan enerjiyi silah yapmak amacıyla kullanıp savaşçı yeteneklerini geliştireceğini ön görmekte

Öngörü 5:
Dr.Sy████, Kara deliğin dönmesi sayesinde ortaya çıkan enerjiyi sınırsız enerji kaynağı olarak kullanacaklarını ve bu sayede gök adadaki çoğu medeniyetsiz kara delikten enerji alarak tam olarak Kardaşev ölçeğinde tip 3 bir medeniyet olacaklarını ön görmekte. (Tip 3 bir medeniyet için gerekli enerji tüketim miktarı 4×1044 erg/saniye)

Öngörü 6:
Dr.Em████, V5841'in enerjisinin insanlık için çok büyük bir tehdit olduğunu ve insan ırkının önümüzdeki 100.000 ile 300.000 yıl arasında AETHER-002-01 (Vorton'lar) tarafından çıkan savaşta yok edileceğine inanmakta.


Evrendeki en hızlı varlık olan ve higgs alanından etkilenmeyerek kütlesi olmayan madde yani foton, bir nevi ışık. yaklaşık olarak saniyede 299,792 Km yol alabilen ışığın bize ulaşması için zaman gerekmektedir. V5841 Sagitarii'nin olay ufkunun dışında gerçekleşen ışımaların bize ulaşması için 5570 yıl geçmesi gerekir. şu anki V5841 Sagitarii'nin halini öğrenmemiz için 5570 yıl ileriye gitmemiz gerek. bu demektir ki V5841 patlayacaksa, şu anda patladı, ancak bize ulaşması için binlerce yıl gerekmekte.

- Dr.█████
Medeniyet

aetherium_questionmark.png

[RESİM GİZLENMİŞTİR]

AETHER-002-01 [Vorton'lar (Savaşçılar)]

V58412 üzerinde deneylerde bulunan, Tamamen bağımsız, canlı formundan tamamen yoksun transhümanist yaşam formlarıdır. kendi medeniyetleri yıldızlar arası olsa da tam olarak topluluklarını gösteren bir kanıta rastlanılmamıştır. Vorton'lar saldırgan olmalarının yanı sıra bir yıldız sistemini ortadan silebilecek teknolojiye sahiplerdir. Teknolojileri ve olağan üstü enerjileri sayesinde Samanyolu gök adasının %15'lik kısmına hakim oldukları tahmin edilmekte. Vorton'lar görünüş olarak robotu andırsalar da biyolojik bir parçaları olukları düşünülmekte. Vorton'lar şu anda insanlık için bir tehdit olmasalar da, ilerleyen süreçte biyolojik formda kalan insan ırkının sonunu getirebilir.
```
aetherium_questionmark.png

[RESİM GİZLENMİŞTİR]

AETHER-002-02 [Ashpire'ler (Savunucular)]

Ashpire'ler zeka olarak oldukça üstün, kısmen bağımsız ve bilim konusunda bilinen en gelişmiş medeniyetlerden birisidir. Merkez gezegenleri dünyaya yaklaşık 6775 Işık yılı uzaklıkta bulunmaktadır. şu ana kadar Ashpire'ler hakkında pek bir bilgiye rastlanmasa da gezegenleri, teknolojileri hakkında bir kaç öngörü ve teori vardır. Ashpire'lerin kara delik bombası veya enerjisi kullanıp kullanmadıkları bilinmese de, birden fazla dyson kürelerinin bulunduğu biliniyor. Ashpire medeniyetinin AETHER-002 ile tek alakası, 200██ yılında gözlenen Vorton ve Ashpire savaşı.

Kara delik bombası nasıl yapılır?

Kara delik bombası için dönen kara deliklerin Ergophere bölgesinin iki katı uzağında kara deliği tamamen kaplayan bir ayna kümesi oluşturulur. içine radyo dalgaları ışınlanması sonucu radyo dalgaları kara deliğin dönmesinin etkisiyle dahada hızlanacaktır ve olduğundan çok fazla Kârlı oluyoruz. bir süper kütleli dönen kara delikten milyarlarca yıldızdan daha fazla enerji elde edilebilir.
Eğer bu enerji ayna kırılana kadar devam ederse süper nova kadar etkili bir patlamaya sebep olabilir. Bu ise AETHER-002'yi açıklıyor.

- Dr.██████

AETHER003ASET

Aetherium Kuruluşunun AETHER-002'yi ve uzaydan gelen anormal radyo dalgalarını izlemek için uzaya gönderdiği bir uyududur. Uydunun yaklaşık çapı 60 metreye 32 metre olmasının yanı sıra düşük mesafeli teleskop görevinide görmektedir. Halkın bundan haberdar olmaması için NASA ile ortak olarak teleskop olarak gönderildiği söylenmiştir.

« AETHER-001 | AETHER-002 | AETHER-003 »

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License