Aether Yazarlık Rehberi

Bu makaleyi okuyorsanız; muhtemelen bir AETHER yazmayı planlıyorsunuzdur. AETHER yazmak oldukça eğlencelidir, ama emek ve sabır ister. Bu makalede, bir kurgu yazarken bilmeniz gereken her şeyi yazmaya çalıştım. Dikkatlice, tamamını okuyun. Hiçbir yeri atlamayın; atlamanız durumunda, zarara giren siz olacaksınız, biz değil.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

AETHER yazmak için, bazı temel şeylere ihtiyacınız olacak. Bu şeyler, özetle;

  • İlginç, orijinal bir fikir.
  • Mantıklı ve açıklamaya uyan muhafaza prosedürleri.
  • Açıklayıcı ve akıcı anlatılmış bir açıklama.

Makalenizi okuyan kişiyi, sürekli daha fazla okumaya ve kurgunuzu sonuna kadar okumaya teselli etmeniz gerekir. Bunun için, ilgi çekici bir fikre ve akıcı bir yazım dili kullanmanız gerek.
Kişinin yazdığı ilk anomali, çoğu zaman kötü olacaktır. Yazarlığın püf noktası ise, pes etmemektir. Eleştirileri dikkate alın, ama eleştiriler sizi üzmesin; çünkü yapılan eleştirilerin tamamı; sizin gelişiminiz adına yapılıyor, hakaret amacıyla değil.

Bazı anomaliler, çok kaliteli. Bunun en büyük sebebi ise; yazarın, fikirlerini toparlayıp, açıklayıcı ve akıcı bir makale yazması. Makalenizin uzun olmasından korkmayın, kurgunun uzun olması iyi bir şey; fakat aynı şeyleri tekrarlar veya anlatımı bozarsanız, akıcılık bozulur ve okur, makaleyi okumaktan sıkılır. Tüm denemelerinizi sandbox sayfamızda tutabilirsiniz. Eğer makalelerin gerektirdiği formata uyumakta zorlanıyorsanız bir hikaye de yazabilirsiniz. Hikayeler de anomali makalelerinden daha aşağı değiller.

İlk makalenizi yazarken, elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Zamandan bol şeyiniz yok, bu yüzden acele etmeyin. Gerekirse sitede dolanın ve beğenilen makaleleri okuyun.

Sonra Ne Yapılacak?

Bir sonraki adıma geçmek için yukarı çıkın ve yan sekmeye tıklayın.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License